טל-אל קהילה בטבעפברואר יוצא מן הגלל - אוטוטו מתחילים

מזכירות הישוב (28/01/2020 16:56)

אירועי השבוע הראשון 2-7.2.20

 

יום שלישי | 4.2.20 | 19:45 | בית מרחבים

"אני מרגיש משמע אני קיים"

תערוכה קבוצתית של שלוש יוצרות צעירות על הספקטרום האוטיסטי מהגליל

פתיחה חגיגית במעמד האוצרת והאמניות

התערוכה תהיה פתוחה לקהל בתאריכים 2-14.2.20

מציגות: אולגה קורשנוב, הילה יולזרי, שחר ירמי
אוצרת: נעמי יולזרי

התערוכה מבקשת לחגוג את עולמן ואת יכולתן המופלאה של האמניות ליצור קשר עם סביבתן דרך יצירה, הבאה לידי ביטוי בצבע וצורה תוך שימוש בדמיון עשיר והתגברות על הקשיים העומדים בדרכן.

זו הזדמנות נפלאה, לקחת חלק, לעצור, להתבונן ולהקשיב.

בסיום הפתיחה החגיגית תתקיים הרצאתו של יואב קריים "עם המגבלה בתוך הקהילה"

קריים, מנהל שותף של האשכול לשינוי חברתי בבית איזי שפירא, ומרצה בחוג לריפוי בעיסוק בקריה האקדמית אונו. איש חינוך בהכשרתו, ואקטיביסט בנשמתו.

היה ממקימי מטה מאבק הנכים בישראל, ודובר הארגון במשך 10 שנים; שותף לחקיקת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות וחוק ביטוח בריאות ממלכתי – כשהיה בן 15 בלבד.

כיהן כיו"ר המועצה הארצית לשיקום נכי נפש בקהילה, והיה חבר במועצת הביטוח הלאומי, בוועדה המקצועית של תחום מסד נכויות בג'וינט, ובוועדות השונות בתחום של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות.

ההרצאה תעסוק במקום המשפחה, החברה ואנשי המקצוע בתהליך ההתפתחות של אדם עם מוגבלות.

 

להרשמה לחצו על התמונה

 

 

סיור במפעל  Ecommunity

שישי | 7.2.20 | סיור ראשון 09:00, סיור שני 10:30 | אזור תעשיה משגב - תרדיון

אקומיוניטי פועלת למען שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה, באמצעות עבודה תורמת ובת קיימא במיחזור והשמשה של ציוד אלקטרוני.

באקומיוניטי מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים ביחסי עובד מעביד עם תנאים סוציאליים מלאים. העבודה מתבצעת תוך הכשרה, ליווי ופיקוח מקצועי ובתוך עמידה בכל תקני האיכות והבטיחות הנדרשים.

הסיור יכלול ביקור בכל מחלקות המפעל, עיון במוצרים שהעובדים מכינים ויהיה ניתן לדבר עם העובדים בעלי הצרכים המיוחדים - במידה והם יהיו מעוניינים.
 

דני קוגן,  תושב טל אל, היזם והמייסד, יקיר משגב, הוא אב לילד עם צרכים מיוחדים. חזונו הוא שהמפעל יהווה ציון דרך ודוגמה ליצירת מקומות תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים, במטרה לחולל שינוי תפיסה בחברה הישראלית לגבי מקומו של האחר בה.

בחודש פברואר ניתן יהיה לרכוש במפעל מחשבים במחירים מוזלים.

להרשמה לחצו על התמונה